Murata Electronics North America GRM0336S1E430GD01D
GRM0336S1E430GD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E430GD01D
Brief Description
CAP CER 43PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E430GD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E430GD01D
QUANTITY
GRM0336S1E430GD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E430GD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E430GD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E430GD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E430GD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E430GD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E430GD01D
SCREWDRIVER TORX T25 7.87" datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10MSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf