Murata Electronics North America GRM0336S1E5R5DD01D
GRM0336S1E5R5DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E5R5DD01D
Brief Description
CAP CER 5.5PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E5R5DD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E5R5DD01D
QUANTITY
GRM0336S1E5R5DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E5R5DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E5R5DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E5R5DD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E5R5DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E5R5DD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E5R5DD01D
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN FPC 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
ROCKER 2 PIECE ROCKER 2 LEDS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MICRO 51 SKT 6" RBW A174 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 300V NP0 1111 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf