Murata Electronics North America GRM0336S1E5R6DD01D
GRM0336S1E5R6DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E5R6DD01D
Brief Description
CAP CER 5.6PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E5R6DD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E5R6DD01D
QUANTITY
GRM0336S1E5R6DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E5R6DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E5R6DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E5R6DD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E5R6DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E5R6DD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E5R6DD01D
IC INVERTER HEX SCHMITT SO-14 datasheet.pdf
OSC PROG LVDS 3.3V 250PPM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 600MC 4.4NS 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDTX2 5A datasheet.pdf