Murata Electronics North America GRM0336S1E620GD01D
GRM0336S1E620GD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E620GD01D
Brief Description
CAP CER 62PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E620GD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E620GD01D
QUANTITY
GRM0336S1E620GD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E620GD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E620GD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)