Murata Electronics North America GRM0336S1E6R4CD01D
GRM0336S1E6R4CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E6R4CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.4PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E6R4CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E6R4CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336S1E6R4CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E6R4CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E6R4CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E6R4CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E6R4CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E6R4CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E6R4CD01D
IC 8MHZ Z8500 CMOS SCC 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP JOG/REV datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 800MA 170 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 0.022 UF 5 % 1600 VDC R datasheet.pdf