Murata Electronics North America GRM0336S1E6R8CD01D
GRM0336S1E6R8CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E6R8CD01D
Brief Description
CAP CER 6.8PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E6R8CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E6R8CD01D
QUANTITY
GRM0336S1E6R8CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E6R8CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E6R8CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E6R8CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E6R8CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E6R8CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E6R8CD01D
CAP CER 6800PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN PIN 16POS HOUSING 2.5MM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 6-WSOF datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 5.6A 16 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf