Murata Electronics North America GRM0336S1E7R4DD01D
GRM0336S1E7R4DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E7R4DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 7.4PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E7R4DD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E7R4DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336S1E7R4DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E7R4DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E7R4DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E7R4DD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E7R4DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E7R4DD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E7R4DD01D
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 2.5V 16QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
DUBOX HSG DUAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 12W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SIZE 22D, CLASS D, HIGH DENSITY datasheet.pdf
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC datasheet.pdf