Murata Electronics North America GRM0336S1E8R4DD01D
GRM0336S1E8R4DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E8R4DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8.4PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E8R4DD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E8R4DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336S1E8R4DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E8R4DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E8R4DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E8R4DD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E8R4DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E8R4DD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E8R4DD01D
SWITCH OPT ISOL 500V 8-SIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 65KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
TOOL PRO-CRIMPER II W/DIE SET datasheet.pdf
KIT DEV TEST SI4421 TRX datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-STR MALE 2POS 4M datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 415MA 400 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK datasheet.pdf