Murata Electronics North America GRM0336S1E8R6DD01D
GRM0336S1E8R6DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E8R6DD01D
Brief Description
CAP CER 8.6PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E8R6DD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E8R6DD01D
QUANTITY
GRM0336S1E8R6DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E8R6DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E8R6DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E8R6DD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E8R6DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E8R6DD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E8R6DD01D
IDC CABLE - MPK40K/MC40F/MPK40K datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR THS1403 datasheet.pdf
IDC CABLE- AKP44A/ AE50M / AKP44 datasheet.pdf
CONN HEADR 34POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE SKT datasheet.pdf