Murata Electronics North America GRM0336S1HR10BD01D
GRM0336S1HR10BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1HR10BD01D
Brief Description
CAP CER 0.1PF 50V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1HR10BD01D.pdf
Availability of GRM0336S1HR10BD01D
QUANTITY
GRM0336S1HR10BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1HR10BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1HR10BD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.10pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1HR10BD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1HR10BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1HR10BD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1HR10BD01D
CONN HEADER .100 SINGL STR 3POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 31MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES MO 1W 8.2K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH BLOCK MOM FOR EMRGNCY PB datasheet.pdf
TAPE URTHANE FOAM 3" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.060" UNIV datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 5W T18 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN FML 3POS TO MALE 3POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf