Murata Electronics North America GRM0336S1HR50BD01D
GRM0336S1HR50BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1HR50BD01D
Brief Description
CAP CER 0.50PF 50V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1HR50BD01D.pdf
Availability of GRM0336S1HR50BD01D
QUANTITY
GRM0336S1HR50BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1HR50BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1HR50BD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1HR50BD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1HR50BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1HR50BD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1HR50BD01D
CONN HEADER VERT 9POS .156 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 35MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Header 80 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf