Murata Electronics North America GRM0336T1E270GD01D
GRM0336T1E270GD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E270GD01D
Brief Description
CAP CER 27PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E270GD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E270GD01D
QUANTITY
GRM0336T1E270GD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E270GD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E270GD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E270GD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E270GD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E270GD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E270GD01D
MOSFET N-CH 60V 14A I-PAK datasheet.pdf
DSUB CABLE - CMP15S/AE15M/CMP15S datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V 10% BX 1812 datasheet.pdf
VARISTOR 243V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
15W 2X 15V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE RA PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf