Murata Electronics North America GRM0336T1E2R3CD01D
GRM0336T1E2R3CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E2R3CD01D
Brief Description
CAP CER 2.3PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E2R3CD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E2R3CD01D
QUANTITY
GRM0336T1E2R3CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E2R3CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E2R3CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E2R3CD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E2R3CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E2R3CD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E2R3CD01D
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
240/60 720RPM CCW datasheet.pdf
RES 121 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
PRINTED CIRCUIT BOARD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf