Murata Electronics North America GRM0336T1E3R5CD01D
GRM0336T1E3R5CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E3R5CD01D
Brief Description
CAP CER 3.5PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E3R5CD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E3R5CD01D
QUANTITY
GRM0336T1E3R5CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E3R5CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E3R5CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E3R5CD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E3R5CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E3R5CD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E3R5CD01D
IC REG BOOST ADJ/5V 0.45A 8SOIC datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf