Murata Electronics North America GRM0336T1E3R9CD01D
GRM0336T1E3R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E3R9CD01D
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E3R9CD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E3R9CD01D
QUANTITY
GRM0336T1E3R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E3R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E3R9CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E3R9CD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E3R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E3R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E3R9CD01D
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 2.26 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 7MM datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf