Murata Electronics North America GRM0336T1E4R6CD01D
GRM0336T1E4R6CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E4R6CD01D
Brief Description
CAP CER 4.6PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E4R6CD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E4R6CD01D
QUANTITY
GRM0336T1E4R6CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E4R6CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E4R6CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E4R6CD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E4R6CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E4R6CD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E4R6CD01D
TERM BLOCK HDR 10POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT70-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 400UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 18NF10% 630VDC RAD datasheet.pdf