Murata Electronics North America GRM0336T1E5R0CD01D
GRM0336T1E5R0CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E5R0CD01D
Brief Description
CAP CER 5PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E5R0CD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E5R0CD01D
QUANTITY
GRM0336T1E5R0CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E5R0CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E5R0CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E5R0CD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E5R0CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E5R0CD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E5R0CD01D
POT 1M OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 1/2" 5.51" datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 3.09 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 16K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.9V 4-USP datasheet.pdf