Murata Electronics North America GRM0336T1E5R0CD01D
GRM0336T1E5R0CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E5R0CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E5R0CD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E5R0CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336T1E5R0CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E5R0CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E5R0CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E5R0CD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E5R0CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E5R0CD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E5R0CD01D
CONN RING 14-16 AWG #1/4 BUDGET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 2W DO214AC datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
HD EJECT VT TH datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
DSUB 5X1 PIN ST PCB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 101W datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.002UF RADIAL datasheet.pdf