Murata Electronics North America GRM0336T1E5R9DD01D
GRM0336T1E5R9DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E5R9DD01D
Brief Description
CAP CER 5.9PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E5R9DD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E5R9DD01D
QUANTITY
GRM0336T1E5R9DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E5R9DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E5R9DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E5R9DD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E5R9DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E5R9DD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E5R9DD01D
CONN HEADER 12POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 0.100 T/H datasheet.pdf