Murata Electronics North America GRM0336T1E6R4DD01D
GRM0336T1E6R4DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E6R4DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.4PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E6R4DD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E6R4DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336T1E6R4DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E6R4DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E6R4DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E6R4DD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E6R4DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E6R4DD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E6R4DD01D
RES 7.5 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 20% 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 26UH 840MA 200 MOHM datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SC 3.81/14/180G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
RES 90K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CAP 1500 UF 20% 35 V datasheet.pdf