Murata Electronics North America GRM0336T1E7R9DD01D
GRM0336T1E7R9DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E7R9DD01D
Brief Description
CAP CER 7.9PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E7R9DD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E7R9DD01D
QUANTITY
GRM0336T1E7R9DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E7R9DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E7R9DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E7R9DD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E7R9DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E7R9DD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E7R9DD01D
CONN EDGECARD 216PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V/1.8V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC HOUSING 4POS 22AWG T/H datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf