Murata Electronics North America GRM0336T1E8R6DD01D
GRM0336T1E8R6DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E8R6DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8.6PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E8R6DD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E8R6DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336T1E8R6DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E8R6DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E8R6DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E8R6DD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E8R6DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E8R6DD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E8R6DD01D
CONN RCPT 8POS MTA100 26AWG BLUE datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 20DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FLASHLIGHT CLIPON LED 40LM AA(2) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IR 28 GASKET FRNTMT NEOPRENE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf
FILLER RODS AND TUBES datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf