Murata Electronics North America GRM0336T1E8R7DD01D
GRM0336T1E8R7DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E8R7DD01D
Brief Description
CAP CER 8.7PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E8R7DD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E8R7DD01D
QUANTITY
GRM0336T1E8R7DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E8R7DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E8R7DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E8R7DD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E8R7DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E8R7DD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E8R7DD01D
CONN HEADER .100 SINGL R/A 10POS datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT SOLDER LUG W/FLANGE datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 1MM 13POS datasheet.pdf
IC ACCELERATOR DDCA DUAL SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.4 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 455MA 1 OHM SMD datasheet.pdf