Murata Electronics North America GRM0336T1HR60CD01D
GRM0336T1HR60CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1HR60CD01D
Brief Description
CAP CER 0.60PF 50V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1HR60CD01D.pdf
Availability of GRM0336T1HR60CD01D
QUANTITY
GRM0336T1HR60CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1HR60CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1HR60CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1HR60CD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1HR60CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1HR60CD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1HR60CD01D
FUSE GLASS 10A 125VAC 2AG datasheet.pdf
TRIAC 1KV 6A TO263 datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 30W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO213AB datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RF CABL HAND FORMABLE SMA M/M 12 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN IDC 13POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1.2A AXIAL datasheet.pdf