Murata Electronics North America GRM0337U1E300JD01D
GRM0337U1E300JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1E300JD01D
Brief Description
CAP CER 30PF 25V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1E300JD01D.pdf
Availability of GRM0337U1E300JD01D
QUANTITY
GRM0337U1E300JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1E300JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1E300JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1E300JD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1E300JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1E300JD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1E300JD01D
Connector Header 74 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 21.8VWM 39.1VC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH CW 125W NI780S datasheet.pdf
PLUG HE14 IDC 180 2X5 P AWG28-26 datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GRN/GRN DIFF datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 14.5"L X 12.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN FPC TOP 10POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
FUSE AUTO 50A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf