Murata Electronics North America GRM0337U1E390JD01D
GRM0337U1E390JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1E390JD01D
Brief Description
CAP CER 39PF 25V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1E390JD01D.pdf
Availability of GRM0337U1E390JD01D
QUANTITY
GRM0337U1E390JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1E390JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1E390JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1E390JD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1E390JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1E390JD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1E390JD01D
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1W DO216 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.3W DO41 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf