Murata Electronics North America GRM0337U1E620JD01D
GRM0337U1E620JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1E620JD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 62PF 25V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1E620JD01D.pdf
Availability of GRM0337U1E620JD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0337U1E620JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1E620JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1E620JD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1E620JD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1E620JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1E620JD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1E620JD01D
CAP CER 1UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
IC FREQ MOD 4X EMI REDUCT 6TSOP datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 15A 15OUT 6'C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT DPDT 4A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
PCLAMP .3937" MAXBUNDIA .255" datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TERMI-BLOK HDR 180, 5MM P.MULT datasheet.pdf