Murata Electronics North America GRM0337U1E820JD01D
GRM0337U1E820JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1E820JD01D
Brief Description
CAP CER 82PF 25V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1E820JD01D.pdf
Availability of GRM0337U1E820JD01D
QUANTITY
GRM0337U1E820JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1E820JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1E820JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1E820JD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1E820JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1E820JD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1E820JD01D
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMB datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 85V 24A TO-220 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE 400KA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRIMP TOOL WIRE CRIMPER datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf