Murata Electronics North America GRM0337U1H110JD01D
GRM0337U1H110JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H110JD01D
Brief Description
CAP CER 11PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H110JD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H110JD01D
QUANTITY
GRM0337U1H110JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H110JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H110JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H110JD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H110JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H110JD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H110JD01D
LED 7SEG 4" SGL 565NM GRN CA datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 200MA 30V datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM PUSH datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
CONN HEADR 26POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.9V 3-USP datasheet.pdf