Murata Electronics North America GRM0337U1H2R4CD01D
GRM0337U1H2R4CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H2R4CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.4PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H2R4CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H2R4CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0337U1H2R4CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H2R4CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H2R4CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H2R4CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H2R4CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H2R4CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H2R4CD01D
FUSE BOARD MOUNT 500MA 63VAC/VDC datasheet.pdf
SENSOR FORCE LOAD CELL 25LBS datasheet.pdf
IC REG SHIFT SIPO 8BIT 14TSSOP datasheet.pdf
IC TX/RX RS-485 LO-SLEW 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR QUAD 16-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 34 POS datasheet.pdf