Murata Electronics North America GRM0337U1H3R1CD01D
GRM0337U1H3R1CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H3R1CD01D
Brief Description
CAP CER 3.1PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H3R1CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H3R1CD01D
QUANTITY
GRM0337U1H3R1CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H3R1CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H3R1CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H3R1CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H3R1CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H3R1CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H3R1CD01D
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP 4TH SPEED datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 1MM 22POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 72POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 50POS SMD datasheet.pdf