Murata Electronics North America GRM0337U1H4R2CD01D
GRM0337U1H4R2CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H4R2CD01D
Brief Description
CAP CER 4.2PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H4R2CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H4R2CD01D
QUANTITY
GRM0337U1H4R2CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H4R2CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H4R2CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H4R2CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H4R2CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H4R2CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H4R2CD01D
CONN HEADER .100 SINGL R/A 19POS datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 16POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-3 3POS TIN-LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC LNB SUPPLY/CTRL DUAL 32QFN datasheet.pdf
RES 98.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf