Murata Electronics North America GRM0337U1H4R4CD01D
GRM0337U1H4R4CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H4R4CD01D
Brief Description
CAP CER 4.4PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H4R4CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H4R4CD01D
QUANTITY
GRM0337U1H4R4CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H4R4CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H4R4CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H4R4CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H4R4CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H4R4CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H4R4CD01D
TRANS NPN 40V 1A SOT-223 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 18V datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT BLK/WHT LENS datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 7.23K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 160MA 10.14 OHM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf