Murata Electronics North America GRM0337U1H5R4DD01D
GRM0337U1H5R4DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H5R4DD01D
Brief Description
CAP CER 5.4PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H5R4DD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H5R4DD01D
QUANTITY
GRM0337U1H5R4DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H5R4DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H5R4DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H5R4DD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H5R4DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H5R4DD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H5R4DD01D
IC REG CTRLR DUAL OUT 8-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT-23F datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 450MHZ 24TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf