Murata Electronics North America GRM0337U1H5R5CD01D
GRM0337U1H5R5CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H5R5CD01D
Brief Description
CAP CER 5.5PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H5R5CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H5R5CD01D
QUANTITY
GRM0337U1H5R5CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H5R5CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H5R5CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H5R5CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H5R5CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H5R5CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H5R5CD01D
CONN MAG-MATE POKE-IN STRIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
INPUT MODULE DC 60MA 4.5-30VDC datasheet.pdf
HEADER 58POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 10% 600W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf