Murata Electronics North America GRM0337U1H5R8CD01D
GRM0337U1H5R8CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H5R8CD01D
Brief Description
CAP CER 5.8PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H5R8CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H5R8CD01D
QUANTITY
GRM0337U1H5R8CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H5R8CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H5R8CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H5R8CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H5R8CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H5R8CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H5R8CD01D
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
FLSHLGHT AC VOLTAGE DETCTR/LED datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
TRANSFORMER - TOROIDAL ISOLATION datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 448K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 4A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER BLUE datasheet.pdf
CONN 32POS FML SL A+E datasheet.pdf