Murata Electronics North America GRM0337U1H6R1CD01D
GRM0337U1H6R1CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H6R1CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.1PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H6R1CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H6R1CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0337U1H6R1CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H6R1CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H6R1CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H6R1CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H6R1CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H6R1CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H6R1CD01D
CONN RCPT 10POS .100 26-30 15AU datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC40H/AE40M/ASC40H datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 0.1A 30V datasheet.pdf
IC 6 POWER SUPPLY MONITOR 12DFN datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.5A SYNC 8WSON datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15VC 1005 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 170MHZ 6-CLCC datasheet.pdf