Murata Electronics North America GRM0337U1H6R4DD01D
GRM0337U1H6R4DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H6R4DD01D
Brief Description
CAP CER 6.4PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H6R4DD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H6R4DD01D
QUANTITY
GRM0337U1H6R4DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H6R4DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H6R4DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H6R4DD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H6R4DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H6R4DD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H6R4DD01D
CONN RECEPT PIN .040"D .194"L datasheet.pdf
IC DAC 8BIT W/AMP 20-SOIC datasheet.pdf
CONN PIN #4 CRIMP SILVER datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.7A 56 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 291 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 22-44V 940MA datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 13.7A 5.56 MOHM datasheet.pdf