Murata Electronics North America GRM0337U1HR60BD01D
GRM0337U1HR60BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1HR60BD01D
Brief Description
CAP CER 0.60PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1HR60BD01D.pdf
Availability of GRM0337U1HR60BD01D
QUANTITY
GRM0337U1HR60BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1HR60BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1HR60BD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1HR60BD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1HR60BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1HR60BD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1HR60BD01D
JUMPER-H1506TR/A3048G/H1506TR 6" datasheet.pdf
IC MOSFET DVR N-CH DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 110K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 8.98K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf