Murata Electronics North America GRM0337U1HR90BD01D
GRM0337U1HR90BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1HR90BD01D
Brief Description
CAP CER 0.90PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1HR90BD01D.pdf
Availability of GRM0337U1HR90BD01D
QUANTITY
GRM0337U1HR90BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1HR90BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1HR90BD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.90pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1HR90BD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1HR90BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1HR90BD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1HR90BD01D
D-SUB CABLE - MFU09K/MC10G/X datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 80TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM TO220 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED PANEL NEON RED LONG CTLINDER datasheet.pdf
SOCKET CONN ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.6NH 500MA 250 MOHM datasheet.pdf