Murata Electronics North America GRM033B10J153KE01D
GRM033B10J153KE01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033B10J153KE01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM033B10J153KE01D.pdf
Availability of GRM033B10J153KE01D
QUANTITY
GRM033B10J153KE01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033B10J153KE01D
Internal Part NumberEIS-GRM033B10J153KE01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM033B10J153KE01D today.
SeriesGRM033B10J
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM033B10J153KE01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM033B10, GRM033B10J153KE01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033B10J153KE01D Details Description
Related parts for GRM033B10J153KE01D
CONN RECEPT 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 80-MQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf