Murata Electronics North America GRM033C80G224ME15D
GRM033C80G224ME15D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033C80G224ME15D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 4V X6S 0201
Datasheet Download
GRM033C80G224ME15D.pdf
Availability of GRM033C80G224ME15D
QUANTITY
GRM033C80G224ME15D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033C80G224ME15D
Internal Part NumberEIS-GRM033C80G224ME15D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033C80G224ME15D
Related LinksGRM033C80, GRM033C80G224ME15D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033C80G224ME15D Details Description
Related parts for GRM033C80G224ME15D
IC HEX INVERTER SCHMITT 14-DIP datasheet.pdf
IC CHARGER LI-ION 10-DFN datasheet.pdf
CBL 14POS 0.5MM JMPR TYPE D 4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONN INSERT 16POS SLD CUP PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf