Murata Electronics North America GRM033C80J104KE84D
GRM033C80J104KE84D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033C80J104KE84D
Brief Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X6S 0201
Datasheet Download
GRM033C80J104KE84D.pdf
Availability of GRM033C80J104KE84D
QUANTITY
GRM033C80J104KE84D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033C80J104KE84D
Internal Part NumberEIS-GRM033C80J104KE84D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033C80J104KE84D
Related LinksGRM033C80, GRM033C80J104KE84D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033C80J104KE84D Details Description
Related parts for GRM033C80J104KE84D
IDC CABLE - MPR20K/MC20F/MPR20K datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3.19A 53 MOHM SMD datasheet.pdf
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-TSSO+ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
KIT DEV I.MX31 PDK FOR WINDOWS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 1W DO216 datasheet.pdf
RES SMD 530 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE AUTO 100A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf