Murata Electronics North America GRM033C80J333ME01J
GRM033C80J333ME01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM033C80J333ME01J
Brief Description
CAP CER 0.033UF 6.3V X6S 0201
Datasheet Download
GRM033C80J333ME01J.pdf
Availability of GRM033C80J333ME01J
QUANTITY
GRM033C80J333ME01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033C80J333ME01J
Internal Part NumberEIS-GRM033C80J333ME01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033C80J333ME01J
Related LinksGRM033C80, GRM033C80J333ME01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033C80J333ME01J Details Description
Related parts for GRM033C80J333ME01J
CAP FILM 0.022UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 140MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TRANS RF N-CH FET POWERSO-10RF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 1.27MM datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 15ppm 12pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
ATTENUATOR 30 DB DC 8GHZ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf