Murata Electronics North America GRM033R11C102KD01
GRM033R11C102KD01 picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R11C102KD01
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM033R11C102KD01.pdf
Availability of GRM033R11C102KD01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM033R11C102KD01 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R11C102KD01
Internal Part NumberEIS-GRM033R11C102KD01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM033R11C102KD01 today.
SeriesGRM033R11C
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM033R11C102KD01
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM033R1, GRM033R11C102KD01 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R11C102KD01 Details Description
Related parts for GRM033R11C102KD01
CONN BNC PLUG R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CGRID SL HSG OPT DR NPOLAR 46POS datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 32DIP datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 38POS DR LOW P datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN HDR datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CAP TRIM 0.8-8PF 500V SURF MNT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
3,3UF 100V 5X11 datasheet.pdf