Murata Electronics North America GRM033R61A153KE84D
GRM033R61A153KE84D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R61A153KE84D
Brief Description
CAP CER 0.015UF 10V X5R 0201
Datasheet Download
GRM033R61A153KE84D.pdf
Availability of GRM033R61A153KE84D
QUANTITY
GRM033R61A153KE84D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R61A153KE84D
Internal Part NumberEIS-GRM033R61A153KE84D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R61A153KE84D
Related LinksGRM033R61, GRM033R61A153KE84D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R61A153KE84D Details Description
Related parts for GRM033R61A153KE84D
IC MPU 8-BIT 5V 24MHZ 44-QFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BOOST 2.7V 0.32A 8TDFN datasheet.pdf
CONN 28 POS INTER CLIP POLY BG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 450MA 280 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
2.35 V to 5.25 V, 1 MSPS, 12-/10-/8-Bit ADCs in 6-Lead SC70 IC datasheet.pdf