Murata Electronics North America GRM033R61E392KA12D
GRM033R61E392KA12D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R61E392KA12D
Brief Description
CAP CER 3900PF 25V X5R 0201
Datasheet Download
GRM033R61E392KA12D.pdf
Availability of GRM033R61E392KA12D
QUANTITY
GRM033R61E392KA12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R61E392KA12D
Internal Part NumberEIS-GRM033R61E392KA12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R61E392KA12D
Related LinksGRM033R61, GRM033R61E392KA12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R61E392KA12D Details Description
Related parts for GRM033R61E392KA12D
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.3A SOT-23 datasheet.pdf
28P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 14 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
RES 37.76K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf