Murata Electronics North America GRM033R71A682MA01J
GRM033R71A682MA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R71A682MA01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6800PF 10V X7R 0201
Datasheet Download
GRM033R71A682MA01J.pdf
Availability of GRM033R71A682MA01J
QUANTITY
GRM033R71A682MA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R71A682MA01J
Internal Part NumberEIS-GRM033R71A682MA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R71A682MA01J
Related LinksGRM033R71, GRM033R71A682MA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R71A682MA01J Details Description
Related parts for GRM033R71A682MA01J
CONN HEADER LOPRO STR 26POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 3A TO-126 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.8PF 25V 0603 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
RES SMD 208.3 OHM 0.02% 1/10W datasheet.pdf
MALE CARD EDGE 8POS .100 WW datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf