Murata Electronics North America GRM033R71C122KA01D
GRM033R71C122KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R71C122KA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 16V X7R 0201
Datasheet Download
GRM033R71C122KA01D.pdf
Availability of GRM033R71C122KA01D
QUANTITY
GRM033R71C122KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R71C122KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM033R71C122KA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R71C122KA01D
Related LinksGRM033R71, GRM033R71C122KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R71C122KA01D Details Description
Related parts for GRM033R71C122KA01D
BOOT ROCKER SWITCH CLEAR 2POLE datasheet.pdf
VARISTOR 27V 1KA DISC 16MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC BUFFER 1.8V CONFIG 96-BGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 82MA 15 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf