Murata Electronics North America GRM033R71C272KA88D
GRM033R71C272KA88D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R71C272KA88D
Brief Description
CAP CER 2700PF 16V X7R 0201
Datasheet Download
GRM033R71C272KA88D.pdf
Availability of GRM033R71C272KA88D
QUANTITY
GRM033R71C272KA88D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R71C272KA88D
Internal Part NumberEIS-GRM033R71C272KA88D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R71C272KA88D
Related LinksGRM033R71, GRM033R71C272KA88D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R71C272KA88D Details Description
Related parts for GRM033R71C272KA88D
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
BOARD DEMO AMP CIRCUIT CGH40025 datasheet.pdf
OFFSET TIPPER W/AMPS HEAD PLATE datasheet.pdf
CONN VERT SHELL 50POS SMD KEY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 2.84K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 24POS SNGL PCB datasheet.pdf
CABLE 26POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf